top of page
Özbek Nakliyat Araçlar

İzmir Şehiriçi Nakliye

Taşımacılıkta kullanılan eski yöntemler artık işlevselliğini kaybetmiş, insanların ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalmıştır. Eşyaların taşınacak yerlerden insanlar tarafından indirilip yük kamyonlarına taşınması yine taşınacak yere insanlar vasıtasıyla çıkarılması oldukça zahmetli ve uzun süren bir iştir. İnsanların yaşam koşullarının değişmesi, gelişen, değişen şehir yaşantısı ve binaların yükselmesi asansörlü taşımacılığı neredeyse zorunlu hale getirmiştir. Hem eşyaların evlerden indirilmesi hem de taşınılacak yere çıkarılması insan gücü ile yapıldığında oldukça zaman alan bir iş olmakla beraber yorucu bir iştir. izmir evden eve nakliyat işinde asansörlü taşıma sayesinde eşyalar bina içlerinden değil binanın dışından balkondan ya da camdan taşındığından taşınacak eşyaların zarar görmesi de engellenmiş olur. Firmalar paketleme işlemine ne kadar özen gösterirse göstersin eşyalar apartman içinden merdivenlerden taşındığında özellikle binalar yüksek katlıysa zarar görme ihtimalleri oldukça yüksektir. Eşyalar taşınma sırasında merdivenlerden indirilirken çarpma ve darbelerle özellikle büyük eşyalar zarar görebilirler. Asansörlü taşıma sayesinde eşyalar daha güvenli bir şekilde taşınmaktadır. İndirileceği yerden hızlı ve kolay bir şekilde indirilen eşyalar nakliye aracına düzgün bir şekilde yerleştirilerek taşınılacak yere de yine asansörle hızlı ve güvenli bir şekilde çıkarılarak yerlerine yerleştirilir. Profesyonel izmirevden eve nakliye hizmeti veren firmamız eşyalarınızın hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için asansörlü taşımacılık hizmeti de vermektedir.

İnsanlar eşyaların hızlı pratik ve güvenle taşınması için nakliye hizmeti alabileceği firmaları seçerken oldukça dikkatli davranmaktadırlar. Firma tarafından eşyaların sigortalanıyor olması firmanın güvenilir, piyasada tanınmış olması ve eşyalar taşınırken kullanılan yöntemler firma seçilirken belirleyici olmaktadır. Günümüzde şehirleşmeyle birlikte yaşanılan yerler artık genellikle yüksek binalardır. Binaların özellikle 4 kattan yüksek olması taşınma işleminin eski yöntemlerle yapılmasını güçleştirmiştir. Taşınacak eşyaların merdivenlerden taşınması büyük eşyaların zarar görme riskini arttırmakta bunun yanında eşyalar parça parça taşındığından zaman kaybına neden olmaktadır. Asansörlü taşımacılıkla eşyaların zarar görme olasılığı en aza indirilerek zaman kaybının da önüne geçilebilmektedir.

İzmir Evden Eve Nakliyat Firması

Tüm bunların yanında binaların olumsuz özelliklere sahip olması da eşyaların üst katlardan indirilip çıkarılmasını imkânsız hale getirmektedir. Eşyaların taşınacağı mekândaki kapıların, apartmandaki merdivenlerin darlığı taşınacak eşyaların darbe almasına neden olabilir. Bunun yanında eşyaların daha uzun sürede evden eve nakliye edilmesine de neden olur. izmir evden eve taşımacılıkta asansör kullanımı taşınma sırasında oluşabilecek gürültünün, apartmana verilebilecek zararların da büyük ölçüde önüne geçer. Özellikle evden eve nakliyat izmir taşımafirmalarının zaman ve enerji tasarrufu sağlaması açısından taşımada asansör kullanımını oldukça önemli hale getirmektedir. Asansörün kullanılabilmesi için evin bulunduğu yerin asansör sisteminin kurulumuna uygun olması gerekir. Bunların belirlenebilmesi için nakliye firmasının ön inceleme yapması ve taşımadan önce her iki tarafın da fiziki koşulların asansör kurulumuna uygun olup olmadığı ve asansörün nereye kurulacağının belirlenmesi gerekir. Asansör sisteminin kurulabilmesi için kullanılacak olan balkonun ya da pencerenin ağaçların önünde olmaması elektrik tellerinden uzak olması gerekir. izmir  evden eve nakliye firmaları yaptıkları ön inceleme ile bu şartları sağlayan en doğru yeri belirleyerek nakliyenin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamalıdır.

Evden eve nakliyat asansörlü taşımacılık özellikle büyük şehirlerde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bu sistemin yaygınlaşması asansörlü taşımacılığın maddi anlamda da uygun olmasını sağlamıştır. Seçtiğiniz nakliye firmasında taşınacak eşyalara ve eşyaların taşındığı mekâna uygun asansör sisteminin bulunması da nakliye firması seçilirken dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kullanılacak asansör sisteminin uygun koşullara sahip olması eşyaların güvenli bir şekilde taşınması için çok önemlidir. Ayrıca asansör sistemini kuracak ve bu sistemi kullanacak operatörün profesyonel olması da çok önemlidir.

bottom of page